Ostatní

Teambuildingové a osvětové setkání dobrovolníků pro osoby se smyslovým postižením
Teambuildingové a osvětové setkání dobrovolníků pro osoby se smyslovým postižením
Pá, 17/09/2021 - So, 18/09/2021

Setkání lidí vykonávajících dobrovolnou činnost pro osoby s postižením sluchu a osoby s hluchoslepotou.

Cílem je především teambuilding, osvěta, sdílení zážitků a zkušeností, předávání a získávání informací, společné soustředění, příprava na daší dobrovolničení.

Akce je organizována při příležitosti Mezinárodního dne neslyšících (26.9.2021) v rámci 8. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením organizace ORBI PONTES, z.s. (TKOSP 2021 - 17.9.-26.9., orbipontes.cz/tkosp-2021).

Spolupořadatelem je sdružení VIA hluchoslepých, z.s.

Akce podporuje DEAFEMBER - měsíc osob se sluchovým postižením (www.tichysvet.cz/pripravujeme/deafember-2).

FB: https://www.facebook.com/events/997113737795010/?ref=newsfeed

Klimajamm 2021
Klimajamm 2021
Čt, 17/06/2021

Víte co je nejhorší?

Ledním medvědům 

přestává být zima.

Pojďme společně bojovat

a zachránit klima!!

 

VĚNUJTE NÁM POZORNOST 

- BUBNUJEME PRO ŽIVOT. O ŽIVOT.

 

Ať je klima zase slyšet!

Happeningový rytmický jamm v Brně na Obilním trhu.

Začínáme v 16 hodin.

 

Akce se koná v rámci Týdne pro klima.

www.tydenproklima.cz

Pouze při počasí bez deště.

Slyšíme se? 2020
So, 19/09/2020
 
Akce organizovaná při příležitosti Mezinárodního dne neslyšících (27.9.2020) a Mezinárodního dne znakových jazyků (23.9.20202).
Akce je určena především dětem (se sluchovým postižením i bez něj) a jejich rodinám, ale i všem ostatním zájemcům. Cílem je vzájemné setkávání.
Pro děti spolu s rodinnými příslušníky připravujeme program v podobě hraných pohádek, společného hraní a ochutnávek afrického bubnování.
Informace budou zprostředkovány i v českém znakovém jazyce.
Vstupné dobrovolné!
 
 
PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM - společný v divadelním sále Labyrintu:
14:00 – Zahájení14:10 – Představení: Let jeřábů
(Nikol Věntusová, Anna Žďárová)
14:20 – 1. POHÁDKA: O divokém prasátku (Aneta Hegyiová)
14:45 – Bubnování (+ tanec): Spálený sušenky

 
15:00 – 2. POHÁDKA: Zlatovláska + workshop (Iveta Oppitzová)
 
16:00 – Tvůrčí destrukční dílna (Aneta Hegyiová) – uzavřena a omezena pro max. 15 dětí,
které mohou být přítomné spolu s rodiči
PARALELNĚ v tělocvičně:
Bubnování: Spálený sušenky
Taneční veselení (Jitka Pokorná)

 
17:00 – 3. POHÁDKA: Byl jeden domeček + workshop
(Nikol Věntusová, Anna Žďárová)
17:30 – Tvůrčí destrukční dílna (Aneta Hegyiová) – uzavřena a omezena pro max. 15 dětí,
které mohou být přítomné spolu s rodiči
PARALELNĚ v tělocvičně:
Bubnování: Spálený sušenky
Taneční veselení (Jitka Pokorná)

 
18:20 – 4. POHÁDKA: Na poli a ve městě (Nikol Věntusová)
18:40 – 5. POHÁDKA: Kdepak je má kravička? (Anna Žďárová)
18:55 – Zakončení
 
Výtvarná dílnička s hudební projekcí
Hernička (pohyb, knihy, hry, povídání, interakce)
Hudební dílnička
 
(Akce z důvodu rozvleklé a nejisté koronavirové situace plánována na poslední chvíli krátce před akcí.)
OSLAVA Sušenky 10 let!
OSLAVA Sušenky 10 let!
So, 06/06/2020

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/2801182593304809/.

Akce kvůli koronaviru ODLOŽENA.

Slyšíme se? 2019
Slyšíme se? 2019
So, 21/09/2019

Akce při příležitosti Mezinárodního dne neslyšících (21.9.2019), Mezinárodního dne znakových jazyků (23.9.2019) a Mezinárodního týdne neslyšících/znakového jazyka.

PODPORUJEME TÝDEN PRO KLIMA (20.9.-27.9.2019) !!

Akce je určena především dětem (se sluchovým postižením i bez něj) a jejich rodinám, ale i všem ostatním zájemcům.

Pro děti připravujeme pestrý program v podobě ochutnávek afrického bubnování a tance, výtvarných dílen, výroby hudebních nástrojů, muzikoterapie, hraných pohádek, promítaných filmů, česání účesů, tetování, malování na obličej apod.

Nudit se jistě nebudou ani rodiče a další rodinní příslušníci.

Informace budou zprostředkovány i v českém znakovém jazyce.

Na akci bude také uspořádán MINIBAZÁREK. Můžete přinést cokoli do něj (oblečení, doplňky, hračky), výtěžek pak věnujeme na podporu boje za klimatickou spravedlnost, stejně tak jako vybrané VSTUPNÉ, které je DOBROVOLNÉ!

 

Rámcový program:

10:00 – Zahájení
10:10 – POHÁDKA: O divokém prasátku (Aneta Hegyiová)
10:45 – Taneční workshop (Jitka Pokorná + Spálený sušenky)
11:30 – POHÁDKA: Byl jeden domeček + Představení: Let jeřábů
(Nikol Věntusová, Anna Žďárová)
12:00 – Destrukční workshop (Aneta Hegyiová) – uzavřen a omezen
pro 10 dětí, které mohou být přítomné spolu s rodiči
12:30 – Písničky tlumočené do českého znakového jazyka: skupina
Hands Dance

14:00 – Zahájení
14:10 – POHÁDKA: Perníková chaloupka (Markéta Kunášková)
14:30 – Destrukční workshop (Aneta Hegyiová) – uzavřen a omezen
pro 10 dětí, které mohou být přítomné spolu s rodiči
15:15 – Hudební dílnička
16:30 – Bubnování: Spálený sušenky

Realizace: Lukáš Jelínek, grafika: Jan Mikota